fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

ERAKOOL

Võtsime osa klassiväljakutsest

12.04.2017

Sel õppeaastal valiti Hiiumaa koolirahu saareks. Hiiumaa Noorsootöökeskus kuulutas välja 3.–7. aprillil üleriigilise kampaania Klassiväljakutse 2017, mille eesmärgiks oli vähendada koolikiusamist. Selles kampaanias osales üle 200 klassi. Meie koolist võtsid projektist osa 2.b, 3.a, 5.a ja 6.b koos klassijuhatajatega.

Iga päev esitati klassidele erinev väljakutse, mida koos klassiga sai lahendada. Terve nädala vältel tuli kokku 5 ülesannet:

  1. päeval pidi iga klass kaardistama olukorda oma klassis ja koolis, kas ja kui palju esineb kiusamist.
  2. päeval tuli analüüsida etteantud kiusamissituatsiooni ja leida sellele lahendusi.
  3. päeva väljakutseks oli klassiga teha luuletus koolirõõmust ja tulemust filmida.
  4. päeval said lapsed midagi ära teha kogu kooli heaks ehk korraldada koolimajas aktsioon, mis teeks kõigi koolipäeva rõõmsamaks. Üheskoos algatati kalliralli, kus kallistus tuli anda edasi järgmisele.
  5. päev oli kõige vastutusrikkam, kuna nädal tuli kokku võtta. Klass koostas ja esitas ettepanekud kooli juhtkonnale koolikiusamise vähendamiseks.

Kõik pildid, videod, kollaažid ja mõttekaardid tuli päeva jooksul esitada korraldajatele. Klassid üle Eesti olid ülesanded lahendanud loovalt ja põnevalt kasutades erinevaid väljundeid. Töödega saab tutvuda #Klassiväljakutse2017 ürituse lehel Facebookis.

Klassiväljakutse oli hea võimalus arutleda teemadel, mis õpilasi kõnetavad. Õpilased said kinnitust, tegelikult on kõik meie endi kätes, et koolielu paremaks muuta.

Jalus