fbpx

Tagasiside

Meie jaoks on oluline Sinu tagasiside, et saaksime pidevalt areneda ja vastata Sinu ootustele. Kirjuta siia, mis Sulle meeldib või mis saaks järgmine kord olla paremini. Kui Sul on küsimus lepingu muudatuse või treeningule registreerimise kohta, siis edasta see veebilehe jaluses olevale e-posti aadressile.

Otsi
 

Uudised

Erakool

YFU saadikud tutvustasid 8. ja 9. klasside õpilastele rahvusvahelist õpilasvahetust

02.02.2016

YFU ehk Youth for Understanding on 1951. aastal loodud organisatsioon, mis vahendab rahvusvahelisi haridusprogramme ja mille kaudu käivad aastas tuhanded noored teistes riikides ja kultuurides vahetusaastal.

8. ja 9. klasside õpilastel oli võimalus kohtuda eestlanna Gretega, kes oli vahetusaastal Hollandis ning sakslanna Caraga, kes on hetkel vahetusõpilaseks Eestis. Oma muljeid ja kogemusi vahendasid nad läbi interaktiivse viktoriini Jeopardy, mis meil on tuntud kui Kuldvillak.

Saime tead huvitavaid fakte nii maailma kui ka Eesti ajaloost. Näiteks seda, et maailma vanim ülikool asub Bologna linnas Itaalias ja seda, et elektrooniline valimissüsteem rakendus Eestis juba aastal 2005.

Küsimuste vahele pikkisid neiud oma isiklikke kogemusi võõras kultuuris hakkama saamisest ja tõid hulgaliselt näiteid sellest, kui suurt kasu on nad saanud mõne võõrkeele oskamisest. Jäi kõlama mõte, et vahetusaasta pakub suurepärast võimalust avardada oma silmaringi, õppida keeli ja leida sõpru.

Õpilastele jäid mälestuseks järjehoidjad ja YFU Eesti ajakiri Avasta Maailma.

Jalus